Busem z Polski na lotnisko we Frankfurcie nad Menem

   Lotnisko we Frankfurcie nad Menem położone jest w regionie Hesji i jest jednym z największych portów lotniczych na świecie. Frankfurt nad Menem to piąte co do wielkości miasto Niemiec, jedno z wiodących światowych centrów finansowych i podobno tylko jedna trzecia jego mieszkańców ma niemieckie obywatelstwo. Międzynarodowy port lotniczy we Frankfurcie jest obsługiwany przez Fraport i służy jako główny hub dla Lufthansy, w tym dla Lufthansa CityLine i Lufthansa Cargo, a także AeroLogic. Zajmuje powierzchnię 2300 hektarów i obejmuje dwa terminale pasażerskie o przepustowości około 65 milionów pasażerów rocznie, cztery pasy startowe oraz ozbudowane zaplecze logistyczne i konserwacyjne.
  Lotnisko we Frankfurcie jest najbardziej ruchliwym portem lotniczym pod względem ruchu pasażerskiego w Niemczech, a także czwartym najbardziej ruchliwym w Europie po lotnisku Heathrow w Londynie, Charles de Gaulle w Paryżu i Schiphol w Amsterdamie. Lotnisko jest
również trzynastym najbardziej ruchliwym portem na świecie pod względem całkowitej liczby pasażerów. Po południowej stronie lotniska od 1947 do 2005 roku znajdowała się baza lotnicza Rhein-Main, będąca główną bazą lotniczą Stanów Zjednoczonych.
   Port lotniczy we Frankfurcie obsługuje loty krajowe do Berlina, Mannheim i Monachium oraz połączenia międzynarodowe do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Hiszpanii i wielu innych krajów. Na lotnisko we Frankfurcie można bez problemu dojechać busem z Polski. Transport
międzynarodowy możliwy jest min. dzięki firmie North Bus z Olsztyna, która obsługuje województwa Warmińsko-Mazurskie, Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie i Mazowieckie.
   Mimo, że ten port lotniczy położony jest 12 kilometrów od miasta , transfer z lotniska do centrum Frankfurtu na Menem nie jest kłopotliwy dzięki gęstej sieci dróg. Bez problemu dojedziemy tam koleją S-Bahn, autobusem czy samochodem. Lotnisko we Frankfurcie jest tak ogromne, że wprowadzono pewne udogodnienia dla podróżnych. Znajdziemy tam sieć tzw. infokiosków, które są pomocne w uzyskaniu informacji lokalnej, ogólnokrajowej i turystycznej. Dodatkowo na lotnisku we Frankfurcie dostępnych jest ponad 300 punktów oferujących bezpłatne wi-fi.