Co warto wiedzieć zanim wybierzesz się do Hamburga?

  Hamburg to miasto kontrastów łączące tradycje kupieckie z duchem nowoczesności. Często nazywany jest nadmorską perłą północy ze względu na obecność największego w Europie portu oraz starówki pełnej malowniczych widoków. Po otwarciu niemieckiego rynku pracy dla Polaków, Hamburg stał się atrakcyjną lokalizacją gdzie stosunkowo łatwo jest znaleźć pracę. Polacy znajdują zatrudnienie głównie w przemyśle stoczniowym, farmaceutycznym czy lotniczym. Ciągle rośnie zapotrzebowanie na polskich inżynierów, chemików, lekarzy, mechaników, pracowników kolejnictwa, opiekunek osób starszych, a także pracowników sezonowych zatrudnianych przy zbiorach owoców. Obecnie Polacy stanowią drugą co do wielkości grupę imigrantów w tym mieście. Położenie blisko granicy sprawia, że przejazd busem z Polski do Hamburga nie należy do długich i męczących. Busy do Hamburga cieszą się ogromną popularnością i odjeżdżają codziennie z województw: Warmińsko-Mazurskie, Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie i Mazowieckie. Na co zwrócić uwagę wybierając transport do Hamburga?

  Przewoźnicy z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski często oferują różny standard podróży. Dlatego przed planowanym wyjazdem warto zapoznać się z opiniami na temat firmy świadczącej usługę oraz sprawdzić wiarygodność i jakość obsługi. Zaufani i doświadczeni przewoźnicy na trasie Polska Hamburg i Hamburg Polska oferują przewozy międzynarodowe regularnie serwisowanymi pojazdami. Równie ważna co komfortowe busy jest doświadczona kadra kierowców mogąca pochwalić się długim stażem pracy, odpowiednimi uprawnieniami, licencjami oraz wysoką kulturą osobistą. 

  Bogata oferta kulturalna oraz liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że Hamburg odwiedzany jest nie tylko w celach zarobkowych i biznesowych. Turyści interesujący się historią muzyki popularnej mogą podążyć śladami zespołu The Beatles, który koncertował w hamburskich klubach na początku swojej działalności. Wielbiciele kultury wysokiej natomiast mają do wyboru rozbudowane sceny, teatralną i musicalową. Inną ciekawą propozycją dla zwiedzających
w każdym wieku jest park miniatur, Miniatur Wunderland. Turyści zainteresowani architekturą wybierają Hamburg ze względu na położony obok portu Speicherstadt. Jest to największy na świecie kompleks magazynów zbudowanych w stylu gotyckim. Co zaskakujące magazyny stoją na fundamencie drewniano-palowym, a ich historia związana jest z utworzeniem w Hamburgu portu wolnocłowego. Obecnie w kompleksie mieszczą się galerie, muzea i biura.

  W Hamburgu mieszka około 110 000 osób polskiego pochodzenia. Działają polskie parafie i polskie, sobotnie
szkoły. Swoją siedzibę ma także Konsulat Generalny RP. W internecie można znaleźć wiele grup zrzeszających Polonię w Hamburgu. Służą one pomocą, promują polskie firmy i usługi.

  Hamburg to obok Berlina, Hanoweru i Kolonii jedno z najchętniej odwiedzanych miast u naszych zachodnich sąsiadów. Wszystkie te miasta są obsługiwane przez nasze busy. Warto wspomnieć, że firma North Bus oferuje także transport osób do Belgii i Holandii. Daje to możliwość odwiedzenia innych ciekawych miejsc takich jak Amsterdam, Bruksela czy Antwerpia. Międzynarodowy przewóz osób, przewóz przesyłek, dokumentów i pieniędzy odbywa się z adresu pod adres. Jak można skorzystać z naszych usług? Zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 731 753 531 lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie: www.northbus.pl.

Konsulat Generalny RP w Hamburgu:
Gründgensstraße 20, 22309 Hamburg
Polacy i organizacje polonijne w Hamburgu:
Polacy w Hamburgu, Polacy i ogłoszenia w Hamburgu, 
Pol Union 04