COVID-19 informacje i wskazówki dla pasażerów

Informacje i wskazówki transport międzynarodowy

  Wprowadzone 28 grudnia 2020 roku ograniczenia w przemieszczaniu się na terenie Unii Europejskiej i obostrzenia takie jak wymóg posiadania aktualnych testów, poddanie się kwarantannie, a także obowiązek posiadania poprawnie wypełnionych formularzy sprawiły, że wielu pasażerów z województw Warmińsko – Mazurskie, PomorskieKujawsko – Pomorskie, Zachodniopomorskie, Mazowieckie, Wielkopolskie czy Lubuskie podróżujących busem do Niemiec, Belgii, Holandii i Luksemburga unika podróży zagranicznych o ile nie jest to konieczne. Decyzja o wyjeździe lub powrocie do kraju może wiązać się z trudnościami spowodowanymi przez obostrzenia w ruchu lotniczym. Podróżni nadal uważają przejazd busem za granicę za najbardziej wygodny, sprawdzony i bezpieczny ze względu na ograniczenia w liczbie pasażerów w pojeździe środek transportu.

Podróż busem do Niemiec, Belgii, Holandii i Luksemburga

Szczegółowe informacje oraz wskazówki dotyczące podróżowania do poszczególnych państw Unii Europejskiej można znaleźć pod adresami:

1. Wyjazd z Polski do Niemiec
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy
https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech
2. Wyjazd z Polski do Belgii
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/belgia
https://febetra.be/fr/belgique/
3. Wyjazd z Polski do Holandii
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/holandia
4. Wyjazd z Polski do Luksemburga
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/luksemburg

  Bieżące doniesienia można także śledzić na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) pod adresem:
https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/country-overviews

  Zgodnie z ustaleniami między państwami znaczna część krajów członkowskich wprowadziła wyjątki dla branży transportowej. Nie ma obowiązku odbycia kwarantanny w przypadku przekraczania granicy RP w ramach wykonywania czynności zawodowych przez kierowców wykonujących przewóz drogowy w ramach transportu
międzynarodowego.

  Więcej informacji na temat tego kto jest zwolniony z kwarantanny można znaleźć pod adresem:
https://www.strazgraniczna.pl/pl/aktualnosci/8880,Nowe-obostrzenia-na-polskiej-granicy.html