NORTH BUS – Busy Niemcy Holandia Belgia Polska

Jak wysłać ekspresową paczkę do Niemiec?

Niemcy to państwo położone w Europie Środkowej, pomiędzy alpejskimi szczytami na południu, a wybrzeżem Morza Północnego i Bałtyckiego na północy. Graniczą z dziewięcioma krajami: Austrią, Belgią, Czechami, Danią, Francją, Holandią, Luksemburgiem, Szwajcarią i Polską. W ubiegłym roku populacja Niemiec sięgnęła 83,2 mln osób. Według różnych statystyk, ok. 1,5-2 mln stanowią Polacy, osoby polskiego pochodzenia lub wywodzące się z Polski. Szacuje się, że każdego dnia przesyłają paczki z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski liczone w tysiącach. Jeśli planujesz wysyłkę dokumentów, roweru, części samochodowych, paczki czy przeprowadzkę poniżej znajdziesz kilka istotnych informacji, które mogą okazać się przydatne. 

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki z Polski do Niemiec i z Niemiec do Polski?

  Czas dostarczenia przesyłki jest uzależniony od wielu czynników, w tym w dużej mierze od pory roku, pogody, gabarytów i miejsca dostarczenia. Firma North Bus realizuje ekspresową usługę przewozu przesyłek, średni czas transportu paczek wynosi 48 godzin. Obsługujemy województwa: Warmińsko-Mazurskie, Kujawsko-Pomorskie, Pomorskie, Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Lubuskie i Mazowieckie.

Jakich produktów nie należy wysyłać?

  Wejście w 2004 r. przez Polskę do Unii Europejskiej oznaczało jednoczesne przystąpienie do unii celnej. Dzięki temu przewóz przedmiotów na terenie Wspólnoty nie podlega większym ograniczeniom. Istnieją jednak pewne zakazy, które obejmują transport:

● Zagrożonych gatunków roślin i zwierząt.
● Przedmiotów wykonanych ze skóry węży, krokodyli, wilków, niedźwiedzi i innych dzikich zwierząt.
● Wypchanych zwierząt.
● Pamiątek typu muszle i koralowce.
● Antyków.
● Materiałów łatwopalnych, wybuchowych i amunicji.
● Broni.
● Narkotyków.
● Pojemników aerozolowych.
● Przedmiotów powszechnie uważanych za niebezpieczne.

  Produkty żywnościowe mogą być transportowane na teren Niemiec czy Polski bez większych problemów, ale muszą być szczelnie zapakowane.

Jak zapakować paczkę?

  Brak odpowiedniego opakowania może skutkować uszkodzeniem lub zagubieniem paczki podczas transportu. Dodatkowo brak etykiety może znacznie utrudnić dostarczenie. Przesyłkę należy zabezpieczyć pianką lub folią bąbelkową i włożyć do grubszego kartonu. Nadając paczkę prosimy o podanie numeru telefonu adresata co ułatwi kontakt i sprawne doręczenie przesyłki. W przypadku przesyłek gabarytowych takich jak sprzęt RTV, AGD, meble czy części samochodowe koszt jest nieco wyższy niż w przypadku przesyłek standardowych. Jest to związane z dodatkową ostrożnością podczas transportu ze względu na ich wielkość.

Jak nadać paczkę za granicę?

  Nie tylko osoby prywatne korzystają z usług przewozu paczek. Sporą grupę naszych klientów stanowią przedsiębiorcy współpracujący z firmami niemieckimi. Zwykle poszukują sprawdzonego przewoźnika, który dostarczy przesyłkę do zagranicznych kontrahentów. Z naszych usług korzystają także firmy logistyczne, którym zależy na szybkiej i solidnej realizacji. Aby nadać paczkę z Polski do Niemiec lub z Niemiec do Polski najlepiej jest skontaktować się z naszym działem obsługi klienta pod numerem telefonu +48 731 753 531 lub wypełnić krótki formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej northbus.pl/nadaj-paczke/. Zgłoszenia przewozu przesyłek realizujemy także drogą elektroniczną: northbus.transport@gmail.com.

Zapytaj nas