Koronawirus a transport międzynarodowy

   Nieważne czy podróżujesz busem do Holandii, Belgii czy Niemiectransport międzynarodowy może okazać się sporym utrudnieniem z powodu wprowadzenia obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Jakie środki ostrożności podejmują firmy transportowe aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort pasażerów podróżujących busem za granicę? Jakich zasad powinni przestrzegać pasażerowie wybierający się w podróż do Niemiec, Belgii i Holandii?

  Pojawienie się ognisk choroby w Europie wymogło znaczące zmiany w międzynarodowym transporcie osób i paczek. Rutynową praktyką stosowaną przez przewoźników specjalizujących się w przewozach pasażerskich stało się sprzątanie i dezynfekowanie i ozonowanie pojazdów po każdej podróży. Firma North Bus również dokłada wszelkich starań aby podróż do najbardziej zagrożonych epidemią krajów Europy odbyła się szybko i bezpiecznie. Na bieżąco śledzimy aktualne zalecenia i rekomendacje Ministerstwa Zdrowia oraz pozostajemy w kontakcie z lokalnym Sanepidem. 

  W busach kursujących do Belgii, Holandii i Niemiec dostępne są zarówno środki dezynfekujące jak i jednorazowe maseczki oraz rękawiczki. Pasażerowie podróżujący busem do Europy zobowiązani są do przestrzegania zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego w postaci częstego mycia rąk z użyciem mydła i ciepłej wody przez minimum 30 s. Należy także unikać dotykania okolic oczu, nosa i ust brudnymi rękami. W przypadku braku dostępu do ciepłej wody zaleca się używanie płynów dezynfekujących lub żelu na bazie alkoholu o minimalnym stężeniu 60%. 

  Kolejna zasada to stosowanie ochrony podczas kaszlu i kichania co znacząco utrudnia rozprzestrzenianie się koronawirusa. W przypadku przejazdu międzynarodowego do Niemiec, Belgii czy Holandii pasażerowie powinni zachować co najmniej 1 – 1,5 metra odległości od osób, które kaszlą, kichają lub mają gorączkę ponieważ wirus przenosi się drogą kropelkową. Pamiętajmy też o tym aby spożywane jedzenie i napoje pochodziły z pewnego źródła.